Spacerówka kubełkowa – czym wyróżnia się taki wózek?
Podczas spacerów z dzieckiem chcesz, aby czuło się ono w wózku komfortowo. Liczy się jednak nie tylko wygoda, ale także zdrowa pozycja w siedzisku. To gwarantuje spacerówka kubełkowa. Podpowiemy, jakie cechy posiada siedzisko kubełkowe.
Spis treści:
- Spacerówka kubełkowa – cechy
- Wózek dziecięcy Cybex Balios S Lux
- Wózek dziecięcy Peg Perego Selfie
- Wózek dziecięcy Maxi Cosi Nova 4
Spacerówka kubełkowa – cechy
Podczas spacerów z dzieckiem chcesz, aby czuło się ono w wózku komfortowo. Liczy się jednak nie tylko wygoda, ale także zdrowa pozycja w siedzisku. To gwarantuje spacerówka kubełkowa. Podpowiemy, jakie cechy posiada siedzisko kubełkowe.
Co to znaczy spacerówka kubełkowa?
Tym, co odróżnia ten typ siedziska od standardowego, występującego w większości wózków spacerowych, jest przede wszystkim pozycja, jaką kubełkowa spacerówka nadaje dziecku. Siedzisko kubełkowe ma regulowane jednocześnie oparcie, siedzenie i podnóżek, ale przede wszystkim wymusza odpowiednią pozycję malucha. Takie siedzisko uniemożliwia dziecku przekręcenie się na bok, czy na brzuszek, dzięki swojej konstrukcji. Nie wyklucza to jednak w żaden sposób wygody, jaką dziecko ma zagwarantowaną.
Spacerówka kubełkowa – cechy
Przez to, że regulacji podlegają trzy części jednocześnie, maluch zawsze ma zapewnioną prawidłową pozycję kręgosłupa. Dlatego o tym rodzaju siedziska w wózku spacerowym pozytywnie wypowiadają się fizjoterapeuci i rehabilitanci. Spacerówka kubełkowa to dobry model dla dzieci, które mają problemy rozwojowe. Oczywiście ten typ wózka spacerowego to również doskonała propozycja dla najmłodszych, którzy rozwijają się bez żadnych problemów. Ważne jest bowiem codzienne wsparcie dla rozwijającego się młodego kręgosłupa, a spacerówka kubełkowa właśnie takie zapewnia.
Dlatego wózki kubełkowe cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem rodziców. Siedziska kubełkowe występują również w ofercie wielu producentów wózków dziecięcych.
Spacerówka kubełkowa a tradycyjna
Wiesz już, co to znaczy spacerówka kubełkowa. A czym konkretnie różni się od klasycznego wózka spacerowego? Spacerówka kubełkowa a tradycyjna – to zagadnienie interesuje wielu rodziców. Dlatego spieszymy z wyjaśnieniem.
W tradycyjnej spacerówce z klasycznym siedziskiem jest ono rozkładane na płasko. Zazwyczaj posiada kilka poziomów ustawienia, co pozwala dostosować optymalną pozycję do potrzeb dziecka. Modele rozkładane całkowicie na płasko nadają się świetnie do drzemek podczas spacerów.
A jak jest w przypadku spacerówki kubełkowej? Jak sama nazwa wskazuje, ten typ wózka ma siedzisko kubełkowe, charakteryzujące się specyficznym, zaokrąglonym kształtem przypominającym właśnie kubełek. Inną różnicą jest kwestia regulacji. Oba – zarówno klasyczne, jak i kubełkowe – siedziska można rzecz jasna regulować, jednak sposób regulacji jest odmienny.
Spacerówka kubełkowa to model, w którym funkcja regulacji umożliwia jednoczesną zmianę pozycji oparcia, siedziska oraz podnóżka. To pozwala na prostą i szybką zmianę pozycji smyka z siedzącej na leżącą i odwrotnie. Wystarczy jeden ruch, aby zapewnić dziecku optymalne położenie. W klasycznym modelu każdy z tych elementów można regulować oddzielnie. Ma to swoje zalety, gdyż umożliwia dostosowanie poszczególnych części wózka w pełni do potrzeb dziecka, ale też wady – ustawienie idealnej pozycji może zająć nieco czasu.
To właściwie jedyne istotne różnice między spacerówką z siedzeniem kubełkowym a klasycznym. Pozostałe części w wózkach kubełkowych są takie same, jak w klasycznych modelach. Wariant kubełkowy także ma solidne koła, pasy bezpieczeństwa, rozkładaną rączkę i pojemny kosz umocowany pod siedziskiem. Ponadto spacerówka kubełkowa ma siedzisko, które można zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co pozwala rodzicowi na wygodną obserwację brzdąca w czasie jazdy.
Od jakiego wieku spacerówka kubełkowa?
Od jakiego wieku spacerówka kubełkowa może być stosowana? Spacerówka z siedziskiem kubełkowym to model przeznaczony dla dzieci, które wyrosły już z gondoli. Nie jest natomiast polecana dla noworodków, gdyż nie pozwala na całkowicie płaską pozycję leżącą. W przeciwieństwie jednak do modeli klasycznych, jest polecana dla dzieci już od około 4-5. miesiąca życia. Wózki spacerowe z tradycyjnym siedziskiem są przeznaczone dla niemowląt od około 6. miesiąca życia, czyli czasu, kiedy malec potrafi już samodzielnie siedzieć. Z kolei w przypadku modeli kubełkowych umiejętność samodzielnego siedzenia nie jest tak istotna, gdyż konstrukcja siedziska wspomaga utrzymanie właściwej pozycji, a dodatkowo usztywnia biodra dziecka.
Czy spacerówka kubełkowa jest zdrowa?
Model kubełkowy jest funkcjonalny, komfortowy dla dziecka oraz wygodny dla rodzica. A jak przedstawia się kwestia bezpieczeństwa? Czy spacerówka kubełkowa jest zdrowa? Tak! Co więcej, można nawet stwierdzić, że jest ona zdrowsza dla kręgosłupa malca niż klasyczna spacerówka. Dzieje się tak z powodu konstrukcji siedziska. Jego budowa wymusza właściwą pozycję smyka. Uniemożliwia mu przewracanie się na brzuszek czy przekręcanie na bok. Ponadto, jednoczesna regulacja siedziska, oparcia i podnóżka gwarantuje, że malec ma zawsze zapewnioną właściwą pozycję kręgosłupa. Model ten jest zdrowy dla jego rozwoju, co potwierdzają opinie ekspertów. Z tej przyczyny może być bez obaw stosowany przez maluszki, które wymagają optymalnego wsparcia dla kręgosłupa.
Warto przy tym podkreślić, że poza walorami użytkowymi i kwestią bezpieczeństwa, spacerówka kubełkowa zapewnia również komfort dziecku.
Jedną z marek, która oferuje kilka modeli spacerówek z siedziskiem kubełkowym jest na przykład Britax. Dla rodziców, którzy doceniają klasykę i elegancję stworzono model Britax B-Agile R, w którym rączka do prowadzenia wózka oraz barierka ochronna zostały obszyte elegancką skórą ekologiczną, co jednocześnie nie zmienia funkcjonalności wózka. Gumowe koła i dobra amortyzacja sprawiają, że wózek ten można używać nawet na dużych nierównościach. W modelu Britax Smile 3 zastosowano siedzisko kubełkowe, które możesz zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, a powiększona budka przeciwsłoneczna skutecznie ochrania malucha przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne.
Siedzisko kubełkowe znajdziesz również w modelach Maxi Cosi Gia, a także Cybex Eezy S + 2 i Cybex MIOS 3.0. Każdy z nich przeznaczony jest dla dzieci do wagi 22 kg. Model MIOS 3.0 wyróżnia się tym, że producent zastosował specjalną tkaninę, która wykazuje właściwości termoregulacyjne. Z kolei modele Cybex Eeezy S + 2 i Maxi Cosi Gia wyróżnia możliwość składania wózka jedną ręką, co z pewnością jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.
Polecaną spacerówką kubełkową jest również Cybex Melio New. To bardzo lekka, kompaktowa spacerówka wyróżniająca się nie tylko funkcjonalnością, ale stylowym designem. Model wyposażono w barierkę ochronną z plastiku imitującego skórę. Po złożeniu spacerówka kubełkowa Cybex zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest szczególnie polecana dla rodziców, którzy dużo podróżują – model ten można z łatwością spakować do bagażnika czy pociągu.
Możliwość zapinania pasów jedną ręką, 4 pozycje ułożenia oparcia, wygodny pedał hamulca na środku osi, kilka opcji regulacji siedziska i amortyzacja kół to tylko kilka z wielu zalet, dzięki którym korzystanie z wózka marki Cybex jest tak przyjemne i wygodne zarówno dla malca, jak i rodzica.
Równie ciekawie prezentuje się spacerówka kubełkowa Baby Jogger City Select 2. Ten model amerykańskiego producenta charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem i możliwością aż 28 konfiguracji. Na przykład, umożliwia stworzenie wózka głębokiego lub podwójnego, gdy w Twojej rodzinie pojawi się kolejny maluszek.
Siedzisko można zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, a kompaktowe wymiary po złożeniu ułatwiają przechowywanie i transportowanie. Budka przeciwsłoneczna z filtrem UV50+ chroni malca przed promieniowaniem słonecznym, a wnętrze zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem, zapewniając brzdącowi komfort termiczny.
Jeśli poszukujesz najwyższej jakości wózka kubełkowego jakości premium, sprawdź Stokke Xplory X. Model został tak skonstruowany, aby zapewniać możliwie najmniejszą odległość między malcem a rodzicem, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa brzdąca. Siedzisko kubełkowe można montować na różnych wysokościach przodem i tyłem do kierunku jazdy. Specjalny mechanizm umożliwia złożenie wózka jedną ręką, a regulacja podnóżka i rączki pozwala dostosować ustawienie wózka do aktualnych potrzeb.
Poznaj jeszcze inne spacerówki kubełkowe z asortymentu BoboWózki. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie szczegółowo trzy modele spacerówek, które posiadają siedzisko kubełkowe – Cybex Balios S Lux, Peg Perego Selfie oraz Maxi Cosi Nova 4.
Wózek dziecięcy Cybex Balios S Lux
Kolejna nasza propozycja, to spacerówka kubełkowa Cybex Balios S Lux niemieckiego producenta wysokiej klasy wózków. Doskonale sprawdzi się ona nie tylko w mieście, ale i na nieco trudniejszym podłożu. Model ten doceniają szczególnie rodzice, którzy mieszkają na wyższych piętrach w bloku i nie mają windy. Ogromną zaletą tej spacerówki jest to, że składa się do niewielkich rozmiarów wraz z siedziskiem spacerowym. Cybex Balios S Lux sprawdzi się również podczas spacerów leśnymi ścieżkami lub po plaży. Komfort prowadzenia wózka zapewniają duże, żelowe koła, a także wysokiej jakości zawieszenie.
Dzięki wytrzymałemu i odpornemu na szkodliwe działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych aluminium, z którego został wykonany stelaż, Cybex Balios S Lux należy do dość lekkich wózków, które mają siedzisko kubełkowe.
Ma wysokie oparcie siedziska, co przekłada się na komfort dziecka podczas spacerów, a także przedłużaną budkę, dzięki czemu możemy dobrze ochronić maluszka przed deszczem, czy silnym słońcem. Siedzisko kubełkowe możesz zamontować przodem i tyłem do kierunku jazdy. Twoje dziecko lubi uciąć sobie drzemkę podczas spaceru? To z pewnością ucieszy Cię fakt, że oparcie w Balios S Lux rozłożysz nawet do pozycji leżącej.
Warto zwrócić uwagę również na takie udogodnienie, jak pojemny kosz na zakupy, do którego ma się łatwy dostęp. Dzięki temu z łatwością zapakujesz do niego niezbędne dziecięce akcesoria lub wykorzystasz go jako miejsce przewożenia zakupów.
Cybex Balios S Lux to spacerówka kubełkowa przeznaczona dla dzieci do wagi 22 kg. Jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Do tego modelu możesz dokupić również dodatkowe akcesoria, takie jak osłona przeciwdeszczowa, adapter do fotelika czy uchwyt na kubek.
Wózek Balios S Lux możesz rozbudować o gondolę, tworząc wersję głęboko-spacerową, a także zamontować na stelażu (za pomocą specjalnego adaptera) fotelik samochodowy z grupy 0-13 kg.
Wózek dziecięcy Peg Perego Selfie
Spacerówka kubełkowa Peg Perego Selfie od marki Peg Perego to model, który najlepiej sprawdzi się w miejskim życiu. Rodzice chwalą w nim łatwość i intuicyjność jego składania. Wystarczy użyć jednej ręki, żeby stelaż złożył się do niewielkich rozmiarów, a dodatkowo może stać samodzielnie po złożeniu. Waga tego wózka to zaledwie 6,2 kg.
Spacerówka kubełkowa Selfie świetnie sprawdzi się rodzicom, którzy mają niewiele miejsca do przechowywania wózka. Złożony stelaż z powodzeniem można schować za szafą lub między szafą a ścianą. Nie zajmie również wiele miejsca w przedpokoju.
Mimo niewielkich gabarytów spacerówka kubełkowa Peg Perego Selfie ma sporych rozmiarów kosz na zakupy, który tak często przydaje się rodzicom podczas codziennych zakupów na spacerach.
Dodatkowo stelaż wózka Selfie jest bardzo wąski. Dzięki temu ten wózek spacerowy marki Peg Perego bez problemu zmieści się na wąskich chodnikach, w ciasnych alejkach sklepowych czy innych zakamarkach. Wygodne siedzisko wózka Selfie możemy złożyć razem ze stelażem.
Każdy rodzic zwróci z pewnością uwagę na design modelu Peg Perego Selfie. Włoska marka charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością wykonania wózków, ale również oryginalnym wzornictwem. Uwagę przyciągają również detale, np. kolor stelaża czy barierki ochronnej.
Podobnie jak Cybex Balios S Lux, również Peg Perego Selfie przeznaczony jest dla dzieci do 22 kilogramów. Wśród akcesoriów, które możesz dokupić dodatkowo, znajdują się m.in.: moskitiera, plecak do wózka czy śpiworek.
Wózek dziecięcy Maxi Cosi Nova 4
Maxi Cosi Nova 4 jako spacerówka kubełkowa jest wózkiem przeznaczonym do zadań specjalnych. Ma duże żelowe koła, dobrą amortyzację oraz wyjątkowy automatyczny system składania. Koła doskonale poradzą sobie z trudniejszym, nierównym terenem, a system amortyzacji zapobiegnie odczuwaniu przez dziecko wstrząsów.
Dużą zaletą tego modelu jest jego składanie. Po wciśnięciu odpowiedniego pedału stelaż sam się składa. Ważne jest to, że po jego złożeniu żaden element ramy ani tapicerki wózka nie ma kontaktu z podłożem — wózek opiera się wyłącznie na kołach. To zapobiega niszczeniu i otarciom stelaża, czy tapicerki.
Maxi Cosi Nova 4 jest świetnym pomysłem dla rodzin, które mieszkają w domkach wolnostojących, są częstymi bywalcami lasów i górzystych, nierównych terenów. Ta spacerówka kubełkowa również ma opcję zamontowania w obu kierunkach jazdy.
Bezpieczna i wygodna spacerówka kubełkowa – podsumowanie
Wiesz już, czym charakteryzuje się spacerówka kubełkowa – od kiedy można w niej wozić pociechę, jakie zapewnia korzyści i czym różni się od wózka spacerowego z klasycznym siedziskiem. Co sądzisz o modelach wózków, które posiadają siedzisko kubełkowe? Która z naszych propozycji podoba Ci się najbardziej? Jesteś użytkownikiem wózka z siedziskiem kubełkowym? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią z innymi rodzicami.
Sprawdź również bogaty asortyment dostępny w sklepie BoboWózki. Oferujemy wózki z siedziskiem kubełkowym i standardowym, foteliki samochodowe, leżaczki, łóżeczka, krzesełka do karmienia, bujaczki, meble do dziecięcego pokoju oraz szereg innych sprzętów i akcesoriów.
Twój podpis: