Joolz Day 3 vs Joolz Hub — czym się różnią? Zobacz
Jeśli czeka Cię wybór wózka dla malucha, szybko zauważysz, że niektóre modele na pierwszy rzut oka wyglądają niemal tak samo. Szczególnie gdy zostały wyprodukowane przez tę samą firmę. A jednak nie są identyczne, a to właśnie szczegóły nadają im różnicę. Przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie dwóch wózków: Joolz Day 3 vs Joolz Hub.
Spis treści:
- Najważniejsze dane techniczne wózka Joolz
- Wymiary i waga Joolz Day 3 vs Joolz Hub
- Dodatkowe udogodnienia w wózkach Joolz
- Wózek Joolz Day 3 kontra Joolz Hub+ a ich design
Holenderska firma Joolz specjalizuje się w projektowaniu i produkowaniu wózków dziecięcych oraz akcesoriów do nich. Produkty Joolz to połączenie funkcjonalności z ponadczasowym wzornictwem i eleganckim designem. Warto podkreślić, że marka Joolz daje dożywotną gwarancję na wszystkie modele wózków, a co więcej za każdy kupiony wózek firma deklaruje posadzenie jednego drzewa w Kolumbii.
W podstawowej wersji zarówno wózek Joolz Day 3, jak i Hub Plus to opcja gondola plus spacerówka. Możesz jednak zakupić je również w zestawie z fotelikiem samochodowym. Model Joolz Day Plus dostępny jest m.in. w pakiecie z fotelikiem BeSafe IZI GO Modular X1 lub Avionaut PIXEL. Fotelik marki BeSafe przeznaczony jest dla maluchów do 18 kg, natomiast Avionaut do 13 kg. Warto również podkreślić, że do modelu IZI GO Modular X1 baza isofix jest w zestawie, zaś do PIXELA należy dokupić ją osobno. Z kolei wózek Joolz Hub Plus można wybrać w zestawie 2w1 lub z fotelikiem Maxi Cosi Pebble Pro albo CYBEX ATON 5. Oba foteliki przeznaczone są dla dzieci od 0 do 13 kg i otrzymały 5 gwiazdek w testach ADAC. Dodatkowo model ATON 5 ma wbudowany system ochrony przed zderzeniem bocznym (L.S.P.).
Na pierwszy rzut oka oba wózki mogą różnić się nieznacznie. Warto jednak przyjrzeć im się bliżej. Przedstawiamy zatemanalizę Joolz Day 3 vs Doolz Hub. Jak wypadły w niej oba modele? Zapraszamy do lektury!
Najważniejsze dane techniczne wózka Joolz
Oba modele posiadają stelaże aluminiowe, które są jednymi z najlepszych. Dzięki lekkości aluminium ramy wózków nie należą do ciężkich, przez co są łatwe w transporcie. Dodatkowo ten materiał jest wysoce odporny na niekorzystne działanie czynników pogodowych, zatem stelażowi nie zaszkodzi deszcz, który spotka nas podczas spaceru.
Zarówno wózek Joolz Day Plus, jak i Joolz Hub Plus mają po cztery koła bezdętkowe, czyli żelowe. W prostym przełożeniu oznacza to, że takie koła są odporne na przebicie i wytrzymałe. Różnica pojawia się przy wielkości kół. W Joolz Day+ tylne i przednie są większe, niż w drugim modelu, co czyni go uniwersalnym i bardziej terenowym. Sprawdzą się na wakacjach, gdy trzeba będzie pchać wózek po piasku lub gdy codzienne spacery odbywasz po leśnych ścieżkach. Joolz Hub jest wózkiem przeznaczonym głównie do użytku w ruchu miejskim.
W obu modelach amortyzacja przypada na przednie i tylne koła, co w dużym stopniu zwiększa komfort dziecka podczas spacerów, nawet na nierównym terenie. Hamulec nożny w wózku Joolz Day Plus oraz wózku Joolz Hub Plus umożliwia bezpieczne i szybkie zatrzymanie nawet mocno rozpędzonego wózka, a teleskopowo regulowana rączka stanowi ułatwienie dla rodziców. W modelu Day Plus zakres regulacji rączki wynosi 100-111cm, zaś w wózku Hub Plus jest to 95-105cm.
Wymiary i waga Joolz Day 3 vs Joolz Hub
To właśnie w tym miejscu znajdują się największe różnice, które przekładają się na najlepsze przeznaczenie obu wózków dziecięcych. Na początek weźmy pod lupę wózek Joolz Day Plus.
Po złożeniu wózek osiąga wymiary 70 cm długości, 62 cm szerokości oraz 30 cm wysokości. Gondola w środku ma z kolei 80 cm długości i 34 cm szerokości, zatem maluszek ma całkiem sporo miejsca, dzięki czemu podczas spacerów czuje się komfortowo. Waga wersji głębokiej wózka Joolz Day Plus wynosi 14,3 kg, natomiast parasolka Joolz Day 3 waży 13 kg. Ten wózek dla dziecka należy zatem do średniej półki wagowej, nie jest ani zbyt ciężki, ani też wyjątkowo lekki. Dzięki dobrej skrętności kół i doskonałemu wyprofilowaniu wózek prowadzi się lekko, nawet w ciasnych przejściach.
Przyjrzyjmy się teraz drugiemu modelowi wózka dziecięcego Joolz, który znajduje się w tym porównaniu. Wózek dziecięcy Joolz Hub Plus po złożeniu osiąga wymiary 66 cm długości, 53 cm szerokości oraz 34 cm wysokości. Już w tym miejscu widać ogromną różnicę! Joolz Hub Plus jest zdecydowanie mniejszy od pierwszego modelu, co pozwala go określić jako spacerówkę w wersji mini. Dzięki swoim wymiarom doskonale będzie się sprawdzał rodzicom, którzy mają niewielkie mieszkanie. To dobry wybór dla osób, które często spacerują wąskimi alejkami tymi miejskimi, jak i sklepowymi. Wersja głęboka tego wózka waży jedynie 11,9 kg, to niemal aż 2,5 kg różnicy! Wersja spacerowa wózka ma jeszcze mniejszą wagę, bo wynosi jedynie 11,5 kg. Dzięki niewielkim wymiarom i niskiej wadze Joozl Hub Plus jest dziecięcym wózkiem idealnym dla wszystkich, którzy szukają czegoś w wersji mini.
Dodatkowo wózek Joolz Hub+ składa się do wyjątkowo kompaktowych rozmiarów, a dzięki specjalnemu uchwytowi można ten dziecięcy wózek nosić złożony na ramieniu.
●●●
Dodatkowe udogodnienia w wózkach Joolz
Oba modele mają możliwość montażu siedziska spacerowego w obu kierunkach jazdy, co doceniają wszyscy rodzice. Budki mają ochronę UV, dzięki czemu spacery w gorącym słońcu nie są niebezpieczne dla malucha, a systemy wentylacji gwarantują wysoki komfort termiczny. Parasolka Joolz Day 3 ma siedzisko typu kubełkowego, przeciwnie do modelu wózka Joolz Hub Plus, w którym siedzisko jest tradycyjne.
Gondola Joolz Day Plus posiada również możliwość widoku panoramicznego. Pozwala to maluchowi oglądać świat poza wózkiem nawet w trakcie leżenia na brzuchu. A gdy dziecko zechce poleżeć na plecach, materac w gondoli ma dodatkowe wsparcie w okolicach, co zwiększa bezpieczeństwo malucha. Może wtedy popatrzeć na bujające się ulubione zabawki czy przywieszki, ponieważ u góry wnętrza budki gondoli znajdują się pętle do ich zaczepienia.
Pojemne kosze zakupowe w obu modelach z pewnością spodobają się rodzicom, którzy podczas spacerów z maluchem robią codzienne zakupy. W modelu Day Plus jest on dodatkowo wyposażony z przodu i z tyłu w światełka LED na baterie (brak baterii w zestawie).
Do obu modeli możesz dokupić takie same akcesoria, takie jak: adapter do fotelika, moskitiera, uchwyt na kubek, siedzenie letnie czy torba pielęgnacyjna. Marka Joolz zadbała, aby każdy rodzic mógł wyposażyć pojazd malucha we wszystkie potrzebne dodatki.
Wózek Joolz Day 3 kontra Joolz Hub+ a ich design
Oba wózki to doskonałe przykłady estetyki, która wyróżnia markę Joolz. Już na pierwszy rzut oka widać, że zarówno wózek Joolz Hub, jak i wózek Joolz Day 3 wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Producent zadbał o świetne wykończenie każdego, nawet najmniejszego, detalu. Widać to chociażby po uchwycie do przenoszenia gondoli, ochronnej barierce w spacerówce czy rączce do prowadzenia, czyli elementach wykonanych z ekoskóry. Tapicerka w obu modelach wykonana została z materiałów wysokiej jakości, a tę w gondoli wózka Hub Plus wyposażono w filtr UV50+, by chronić dziecko przed promieniami słonecznymi.
Wózek Joolz Day 3 jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, ale nawet odcienie niebieskiego czy różowego są tu stonowane. Każdy rodzic znajdzie dla siebie idealny odcień. Wózek Joolz Hub to dziewięć wariantów kolorystycznych, to głównie ciemne odcienie. Z jasnych wersji dostępne są dwa – beżowy i szary. Wózek Joolz Hub pod względem designu to propozycja dla osób, które lubią uniwersalne barwy.
Który model wózka Joolz wybierzesz dla swojego malucha? W zestawieniu Joolz Day 3 vs Joolz Hub, który z nich bardziej odpowiada Twoim potrzebom? Podziel się z nami swoją opinią i napisz, które funkcje w wózku są w Twojej opinii najbardziej przydatne. A jeśli szukasz wózka klasy premium, w stonowanej kolorystyce, ale z charakterystycznym detalem, polecamy Twojej uwadze model Cybex Priam 4.0 by Jeremy Scott.
Twój podpis: